Haber

Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde tahliyeler sürüyor

Ukrayna yönetimi, çatışmaların yoğunlaştığı Donetsk bölgesi, Bahmut şehri ve çevresinin boşaltılması emrini verdi. Bölgedeki köylerden sivillerin tahliyesi devam ediyor.

Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk bölgesinde yer alan Bahmut’ta çatışmalar şiddetlendi. Ukrayna yönetimi sivillerin tahliyesi emrini verdi. Rus hava saldırısında sivil yerleşim yerlerinin de hasar gördüğü Lastochkyne kasabasından aralarında çocukların da bulunduğu 40 kişi tahliye edildi. UNICEF Ukrayna temsilcileri, doğudan trenle gelen Ukraynalı sivilleri karşıladı.

BAHMUT’TA SOKAK ÇATIŞMASI Bahmut kentinde sokak çatışmalarının yaşandığı belirtildi. Bahmut Belediye Başkan Yardımcısı Oleksandr Marchenko, Rusya’nın şu anda şehri ele geçiremeyeceğini belirterek, “Tek amaçları insan öldürmek ve Ukrayna halkına soykırım yapmak. Rusların kullandığı taktik yakıp kavurma taktiği. Bahmut’u yok edin, şehri yok etmek istiyorlar ve açıkçası bu neden böyle? Ne yaptıklarını anlamıyorum” dedi.

Öte yandan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rus güçlerinin Bahmut’u abluka altına alma girişimlerinin devam ettiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu