Teknoloji

Microsoft 689 kişiyi işten çıkarıyor!

Washington eyaleti İstihdam Güvenliği Departmanı tarafından kamuoyuna açıklanan bir belgeye göre Microsoft, Pazartesi günü Seattle bölgesindeki ofislerinden 689 çalışanını işten çıkaracak.

ÖNEMLİ PROJELERDE ÇALIŞANLAR ETKİLENECEK

Bir sözcü, son toplu işten çıkarmaların Microsoft’un Redmond, Bellevue ve Issaquah ofislerindeki çalışanları etkilediğini doğruladı.

The Verge’den Tom Warren’a göre işten çıkarılan departmanlar arasında Mac için Visual Studio, Revel ve Devices, Azure Edge+ Platform ve daha fazlası bulunuyor. Geçen ay Xbox, Surface ve HoloLens departmanlarındaki bazı çalışanlar etkilendi.

MICROSOFT KİŞİLERE KOVULMA FIRSATLARI SAĞLAYACAK

Önceki işten çıkarmalara örnek olarak, işten çıkarılacaklara iki ay kıdem tazminatı, altı ay devam hisse senedi ikramiyesi, altı ay sağlık sigortası, kariyer geçiş hizmetleri ve işten çıkarılmadan 60 gün önce ihbar tazminatı verilecek.

Bu gelişme, şirketin daha geniş maliyet azaltma önlemlerinin bir parçası olarak Ocak ayında açıklanan 10.000 işten çıkarma planının bir parçası olarak görülüyor. Bu, Microsoft’un şu ana kadar Seattle bölgesinde yaklaşık 2.200 çalışanını işten çıkardığı anlamına geliyor ki bu, şirketin küresel kesintilerinin kabaca %22’si.

BİRÇOK ŞİRKET KAPATILACAK

Microsoft, son dönemde önemli sayıda çalışanını işten çıkaran birçok teknoloji şirketinden sadece biri diyebiliriz. İşten çıkarmaya devam eden diğer şirketler arasında Google, Meta, Spotify, Amazon, Twilio ve Elon Musk tarafından yönetilen Twitter yer alıyor.

KAYNAK: HABER7

haberaydintepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu