Haber

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, ölüm yıl dönümünde Adana’da anıldı.

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 86. yılında Adana’da anıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası” kapsamında Yüreğir Kültür Merkezi’nde seminer düzenlendi.

Burada bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, bağımsızlık mücadelesinde “Korkmayın” diyerek kendilerine ilham ve ilham veren Mehmet Akif Ersoy’u anmak için bir program düzenlediklerini belirterek, “Her sözü ve Mehmet Akif Ersoy’un mısralarında söylediği bu mukaddes vatana aittir sözü, vatanı ve vatanı sevmenin nasıl kazanıldığını, ne kadar değerli olduğunu vurgulamaktadır.

Özer, akademik başarıdan önce vatan, vatan, bayrak gibi milli değerlere sahip çıkan, aynı zamanda kalbini ve beynini aktif kullanan çocuklar yetiştirmeleri gerektiğini de kaydetti.

Mehmet Çelik ile Mehmet Akif Ersoy’un torunu tarihçi yazar Prof. Dr. Selma Argon Ersoy da Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlattı.

Programda, İl Aile Müdürlüğü’nün koruma ve bakımı altındaki çocuklar arasında düzenlenen “İstiklal Marşını İyi Okuma” yarışmasında ortaokul ve lise kümelerinde dereceye girenlere ödülleri verildi. ve Sosyal Hizmetler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu