Haber

Ali Babacan İzmir’deki fiyat artışlarını vatandaşlarla konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İzmir’de bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. Bir vatandaş, Babacan’a, “Dün gaz tüpü sayacı taktırdım. 2024’e girdiğimiz için 1240 lira yatırmak yerine 3 gün boyunca 2 bin lira yatırdım. Yüzde 64 zam belirlemişler, bakın. Zamını da açıkladı” dedi. TÜİK yüzde 64. Enflasyona göre yani. Yazık değil mi? 37’yi ver, 64’ü geri al. Vallahi 20 gün aç kaldık. 1 ay doyamıyoruz. Maaş alıyoruz. Yeterince kazanamıyorum” diyerek artışlardan şikayetçi oldu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İzmir’in ilçelerindeki seçim koordinasyon merkezlerinin açılışına katılmak ve DEVA Partisi’nin belediye başkan adaylarıyla görüşmek üzere bugün İzmir’deydi. Bir kahvehanede vatandaşlarla buluşan Babacan’a vatandaşlar zamlardan duydukları endişeyi dile getirdi.

Babacan vatandaşlarla yaşadığı diyaloğu X hesabından paylaştı. Babacan yayınladığı videoda, “Gerçek enflasyon yüzde 100, devlet yüzde 50 açıkladı. Emeklilere mesela yüzde 50 zam yapılsa ne olur? Fiyatı 100 liradan 200 liraya çıkıyor, maaşlar artıyor” dedi. 100’den 150’ye. ​​Aradaki farkta herkes 50 liraya kadar kaybediyor.” .

Emekli maaşlarının enflasyon karşısında eriyip gitmesine tepki gösteren vatandaş, “Dün gaz tüpü sayacı taktırdım. 2024’e girdiğimiz için 1240 lira yatırmak yerine üç gün boyunca 2 bin lira yatırdım. Arttı” dedi. Maaş yüzde 64, bakın TÜİK’in açıkladığı artış “yüzde 64″. Enflasyona göre. Yazık değil mi? Bana 37’yi ver, 64’ü benden geri al. Vallahi 20 gün aç kaldık. Aldığımız maaşla 1 ayı geçindiremiyoruz. Bunu yapamam” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu